o szkółce

Działalność szkółkarską na terenie naszego gospodarstwa rozpoczęliśmy w 1985r.

Początkowo w produkcji znajdowało się kilka standardowych odmian kolumnowych i wzniosłych. Obecnie w uprawie znajduje się różnorodny asortyment roślin iglastych i liściastych prowadzonych w pojemnikach od 2-30l. Duże egzemplarze z materiału iglastego, osiągające wysokość 2,0-4,0m sprzedawane są z gruntu.

W ostatnich latach rozwinęliśmy produkcję form strzyżonych różnych odmian jałowców, tuji i cyprysików. Obok form klasycznych takich jak kule na pniu czy stożki, proponujemy formy spiralne oraz stylizowane na drzewka bonsai.

Bonsai ogrodowe tworzone z jałowców odmian "Pfitzeriana", "Pfitzeriana Aurea", "Grey Owl", maja swój niepowtarzalny styl, każde drzewko zachowuje indywidualny charakter. Takie egzemplarze doskonale komponują się z innymi roślinami podnosząc walory estetyczne ogrodu, są oryginalnym akcentem w ich aranżacji.

Decydując się na zakup cennych roślin Bonsai oraz innych wieloletnich roślin formowanych, wymagających stałej pielęgnacji i obserwacji, należy zapewnić im należyte warunki do ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. 

Powodzenie w ich uprawie zależy też od wielu czynników takich jak warunki klimatyczne,atmosferyczne i glebowe.